زیباجویان چطور می‌میرند؟/وقتی بیهوشید پزشک‌تان عوض می‌شود!

🔹در ماه‌های اخیر شاهد مرگ زنانی بودیم که جراحان زیبایی آنها را «زیباجو» خطاب می‌کردند و عمل‌های لاغری، می‌خواستند زیبایی را به این افراد هدیه بدهند.
🔹جراحان با تبلیغ‌های زیاد و نامی شدن آنها در این حرفه یا به‌طور مثال جراحی بینی فلان سلبریتی به جایی رسیده‌اند که دستمزد‌های نجومی از افراد گرفته و مراجعه‌کننده به این خاطر که جراح بسیار معروفی است در حوزه‌ کاری خود، به آن اعتماد کرده و جان خود را به دست جراح سپرده اما به محض بیهوش شدن بیمار فرد دیگری آن را جراحی کرده و پزشک فقط داخل اتاق عمل حضور داشته و بیمار را در جریان این موضوع نمی‌گذارند. معمولا هم این جراحی‌ها نتیجه‌ خوبی ندارند و اگر هم بیمار زنده از زیر تیغ جراحی بیرون بیاید از عمل خود راضی نیست.
🔹حال برای اینکه چطور متوجه شویم یک شخص واقعا دارای مدرک فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است یا خیر، دو راهکار فوق‌العاده ساده وجود دارد. راهکار اول در گوگل سایت انجمن جراحان پلاستیک ایران را جست‌وجو کنید. در این سایت اسامی تمام جراحان پلاستیک را به تفکیک شهر محل فعالیت خواهید یافت.
🔹راهکار دوم کافی است به سایت نظام پزشکی مراجعه کنید یا اگر آدرس سایت نظام پزشکی را نمی‌دانید با جست‌وجوی عبارت «اعضای جامعه پزشکی» می‌توانید به سایت نظام پزشکی و جست‌وجوی اعضای آن بپردازید.